Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Berlín nabídne romantiku i bohatou historii | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Eurovíkendy

Berlín nabídne romantiku i bohatou historii

Představujeme Vám pět míst, která se vyplatí při návštěvě Berlína zahrnout do Vašeho plánu.

Braniborská brána je nejen památkou, ale zároveň také symbolem samotného Berlína. Její vzhled je inspirován antickou Akropolí. Sloužila pro vstup do města a k výběru mýtného. Na vrcholu šesti dórských sloupů je posazená řecká bohyně, která řídí vůz tažený koňmi. Symbolizuje mír a pokoj ve městě.

East Side Gallery je vlastně muzeem pod širým nebem. Zde můžete spatřit zbytky Berlínské zdi, která byla bezmála před třiceti lety lety zbourána, i když ne docela. Původní Zeď vedla podél řeky Spree a byla dlouhá více než kilometr. jedná se tedy o největší muzeum, které je bez zastřešení. V roce 1989 byla Zeď poprvé pomalována. Později se přidávali další umělci, aby na ní zvěčnili také své nápady. Dnes je na zdi přes 106 grafik od lidí z celého světa. Počasí i zub času samozřejmě na zdi konají své dílo, takže musela být v roce 2000 restaurována.

berlin-51058_1280

Gerndarmenmarkt je nazývám nejkrásnějším náměsím Berlína. V 18. století se na jeho místě nacházely kasárny, jméno náměstí dostalo podle tehdejšího policejního pluku, který kasárny spravoval. Na náměstí můžete obdivovat dvě katedrály v baronkním stylu, jednou je Deuscher Dom,druhou je Francosischer Dom. Střed zdobí socha proslulého básníka Fridricha Schillera. Spatřit zde také můžete Koncertní halu, která dnes slouží jako domov symfonického orchestru Berlína.

Památník holocaustu je připomínkou tragické historie. Najdete ho ve středu města. Leží mezi Braniborskou bránou a náměstím Potsdamer Platz. Památník se skládá z 2711 nestejných betonových kvádrů. Zabírá plochu větší než 19 tisíc km čtverečných. Přímo pod památníkem máte možnost navštívit informační centrum. Zde jsou k dispozici filmové i zvukové materiály související s holocaustem. Cílem je také dokumentace všech zavražděných židů v Evropě.

Pro milovníky přírody nabízíme absolvovat v Berlíně menší výlet. Zámek Schloss Pfaueninsel nabízí k vidění opravdu rozsáhlý komplex zahrad a parků. Volně zde žijí pávi, kteří mu také dali své jméno. Na ostrov se snadno dostanete trajektem. Turisty jde o velmi oblíbené, romantické místo. Je to takové město ve městě.

To Top