Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Bez cestovního pojištění se může levná dovolená prodražit | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Eurovíkendy

Bez cestovního pojištění se může levná dovolená prodražit

Cestování bez sjednaného pojištění je pro spoustu Čechů naprosto samozřejmé. Podle statistik jsme sice zodpovědnější než v minulých letech, ale stále podceňujeme význam cestovního pojištění v zemích Evropské unie. Pokud se chytáte na vysněnou levnou dovolenou a máte za to, že si na cestách vystačíte pouze s kartičkou pojišťovny (Evropský průkaz zdravotního pojištění – EHIC), nepřestávejte číst. Modrá kartička vás sice zajistí, abyste kvůli případné hospitalizaci finančně nevykrváceli, ale poplatkům se rozhodně nevyhnete.

kamlevne.cz_online_ergo_cz_01

V zahraničí vám EHIC (ne)bude stačit

EHIC vám zajistí poskytnutí stejné péče, na jakou mají nárok pojištěnci dané země. Ovšem pouze ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Extrémním případem, kdy se vám bude pojištění na cesty do zahraničí hodit, je Španělsko. Desítky nemocnic zde odmítají ošetřit pacienty z jiných zemí EU, když nezaplatí v hotovosti (nebo nemají sjednané cestovní pojištění). Za obyčejný výron kotníku přitom zaplatíte více než 6 tis. EUR. K podobným situacím by sice teoreticky docházet nemělo, ale realita je úplně jiná.

V případě ošetření ve zdravotnickém zařízení financovaném z veřejných zdrojů počítejte se spoluúčastí a doplatky za léky. V některých evropských zemích si tamní obyvatelé určité lékařské zákroky hradí z vlastní kapsy. Například ve stomatologických ordinacích ve Švýcarsku. Rozbolí-li vás zuby během lyžování ve Švýcarských Alpách, máte se na co těšit.

kamlevne.cz_online_ergo_cz_02

Kvalitní cestovní pojištění není drahé

Sjednání cestovního pojištění online přitom není drahá záležitost. Za několik desítek korun za den získáte adekvátní pojistnou ochranu, díky které si pobyt v zahraničí užijete bez zbytečného stresu. Stačí si vybrat balíček s odpovídajícím rozsahem krytí. Koukněte se na sazby cestovního pojištění a udělejte si v tom jasno!

To Top