Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Budapešť - město s magickou atmosférou | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Eurovíkendy

Budapešť – město s magickou atmosférou

Budapešť je město mnoha tváří. Navštívit zde můžete nádherné památky, proslulé lázně, pochutnat si na vynikajícím jídle a víně, nakoupit si s sebou lokální věci v tržnici, projet se lodí po Dunaji a obdivovat mosty, které jsou mnohdy až mistrovskými díly. To vše si v krátkosti představíme.

Parlament je stavbou, kterou určitě nepřehlédnete. Je na břehu Dunaje, byl postaven na přelomu 19. a 20. století a je to nejvíce rozhlehlá budova v Maďarsku. Je vybudován v neogotickém slohu a samozřejmě jeho prostory můžete obdivovat také zevnitř. Zvenku jeho monumentalitu oceníte nejlépe z druhého břehu Dunaje nebo při plavbě lodí, nejlépe za nočního osvětlení.

V Budapešti vyvěrá 120 léčivých pramenů. Bylo by tedy hříchem nevyužít je pro lázeňské účely. Na výběr je z několika různých lázní. Jedním největších lázeňských komplexů v Evropě jsou Széchényiho lázně. Od roku 1876 poskytují regeneraci nemocným kloubům a celému pohybovému ústrojí. Jejich součástí jsou bazény, které najdete jak pod střechou, tak i širým nebem. K dispozici tu jsou také parní lázně, sauny a vířivky.

budapest-495752_1920

Projížďka lodí po Dunaji je opravdovým zpestřením pobytu v Budapešti. Je to velmi osvěžující zážitek. Pokud ho absolvujete večer, máte krásnou příležitost vidět většinu památek krásně osvětlených včetně nádherných mostů. Na lodi si také můžete vychutnat místní speciality a nemusí se jednat pouze o tradiční guláš nebo skvělé vínko.

Rozhodně také navštivte místní Velkou tržnici zvanou Vásárcsarnok. I když je v centru města, její ceny nejsou rozhodně ty z nejvyšších. Nakoupit zde můžete vyhlášené maďarské klobásy, salámy, kvalitní maso, sušené lusky papriky, mletou papriku, ale i mnoho dalších koření, pálenky, vína, suvenýry, oblečení, kabelky, boty, ale také právě uvařené typické pokrmy. Návštěva této tržnice pro Vás bude zážitkem.

Až se půjdete na procházku podél řeky nezapomeňte se také projít po Řetězovém mostě. Je nejstarším (dokončený byl v roce 1849) a nejznámějším mostem v Budapešti. Je také častým objektem při pořizování fotografií z Budapešti. Během druhé světové války byl zničen a poté v roce 1949 znovu obnoven. Zdobí ho hlavy lvů a je z něj také pěkný výhled po okolí.

To Top