Kam na dovolenou

Do Španělské Andalusie na letní odpočinkovou dovolenou i za památkami.

Andalusie se stala, díky architektonickým skvostům a nádherným pobřežím, důležitou oblastí Španělska. A co můžete jako turista čekat?

Musíte se připravit na to, že zdejší obyvatelé jsou pomalí, na vše mají dost času. Obrňte se tedy trpělivostí. Určitě stojí za to, navštívit všechny památky a samozřejmě i přímořské letoviska. Najdete na nich plážové bary, které jsou otevřené dlouho do noci, a můžete okusit, jak chutnají nepřeberné množství druhů ryb. Také můžete zkusit originální polévku gazpacho. Tak jako v Itálii, si i zde, dejte pozor na pití vína. Sice je velmi dobré, sladké, ale zrádné.

Velmi zajímavé je hlavní město Sevilla, která se chlubí, kromě historií, také svými oslavami křesťanských patronů a svatých, tzv. ferii. Nejvýznamnější ferii je na velikonoce, kdy městem chodí průvody bratrstev se soškou Panny Marie, k jejímu uctění, k uctění Ježíše Krista a očištění od vlastních hříchů.

alhambra-967024_1280

Pokud máte odvahu a pevné nervy, můžete shlédnout i býčí zápasy. Pokud půjdete nakupovat, pak si pamatujte, že je zde siesta od 14.00 do 17.30. Zato ale mají otevřeno až do 21.00. Další důležitou věc nesmíte opomenout, a to je ta, že zde neexistují jízdní řády. MHD sice jezdí, ale nemají pevnou hodinu, kdy mají přijet a odjet.

Můžete si zde vyzkoušet sporty jako je windsurf a kitesurf. Pokud jste tyto sporty nikdy neprovozovali, pak se nemusíte bát. Existují zde školy, kde Vás tento sport naučí. Ve většině letovisek máte dále k dispozici golfové hřiště.

To Top