Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Jihovýchod USA - na návštěvě v Alabamě | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Kam na dovolenou

Jihovýchod USA – na návštěvě v Alabamě

Florida je známá svou polohou téměř každému.  Ale zdaleka ne každý ví, kde Alabama, jeden z jižních států USA, leží. Nachází se na jihovýchodě,kde sousedí se státy Tennessee,Georgií ,Mississippi a Floridou.A právě z Floridy by jste si mohli na jih Alabamy udělat výlet.Budou Vám stačit dva dny. Vydáte-li se se na cestu,již pár mílí za hranicemi Floridy Vás překvapí bavlníková pole. Při troše štěstí Vás budou míjet auta naložená bavlnou a na polích uvidíte neobvyklé zemědělské stroje.Sami však bavlnu trhat nezkoušejte,přinejmenším si pořežete dlaně.

cotton-233920_1920

Za návštěvu určitě stojí pobřeží.Mexický záliv je půvabný,pláže jsou zde krátké,písek na nich       vypadá jako cukr a pod nohami zpívá.Pokud si přejete vidět pláž upravenou a uklizenou,zadejte si do navigace Orange Beach,kde na Vás čekají hotely se vším komfortem.Netrváte -li na   klasických turistických místech,zkuste jet po silničkách lemujících pobřeží a na některé odbočce vedoucí k vodě zastavte.Většinou narazíte na jedno či dvě auta,pár rybářů a neupravenou pláž, která si Vás podmaní svým syrovým kouzlem.Na cestičce k moři se rozhodně nezouvejte a dívejte se pod nohy,aby jste nešlápli na ostnatou opuncii.Též nízké podrostové palmičky nejsou nijak přítulné.Ale moře,které má k večeru nafialovělou barvu a omamná vůně kvetoucích divokých keřů Vám vše vynahradí.I rybaření je tady snadné.Nezapomeňte si koupit někde na benzínce rybářský lístek.Zaplatíte za něj zhruba 25 dolarů a můžete vyrazit k nejbližšímu rybářskému molu. Máte zde připravena místa na zpracování ryb a sladkou vodu na mytí.Rybaříte-li raději osamoceně,je Vám prakticky celé pobřeží k dispozici.Večer stáhněte pruty a jen se dívejte.Je to chvíle,kdy připlouvají nádherné manty.

Cestou zpět,pokud oželíte dálnici,uvidíte mnoho farem a nádherné jižanské domy.Vždyť právě zde se odehrává film Forrest Gump,tady na Vás čekají bílé rozlehlé terasy s houpacími židlemi a okna se zelenými okenicemi. Možná se Vám tady zalíbí. A možná se sem vrátíte poznat další kouzla Heart of Dixie.

To Top