Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Karlštejn a okolí: Romantika i skvělá zábava | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Kam na dovolenou

Karlštejn a okolí: Romantika i skvělá zábava

Městys Karlštejn se nachází v chráněné krajinné oblasti Český kras a nabízí množství skvělých výletů a procházek. K těm nejoblíbenějším patří procházka po naučné stezce, která vede přes většinu nejzajímavějších zpřístupněných míst zdejší přírodní rezervace. Na seznamu turistických cílů však nesmí chybět ani lom Amerika, skanzen Solvayovy lomy, Koněpruské jeskyně či nedaleký hrad Tetín.

Dobrým výchozím bodem je známý Romantický Hotel Mlýn Karlštejn, který nabízí stylové ubytování, prvotřídní gurmánské zážitky v rybí restauraci s terasou a spoustu zábavy pro děti v domácí mini zoo.

Ubytování u Karlštejna se nachází v bezprostřední blízkosti středověkého hradu, cca 25 km od centra Prahy. Hotel disponuje relaxačním centrem a součástí areálu je také velký ostrov s romantickým altánkem, grilem a party stanem.

K oblíbeným cílům v okolí hotelu Karlštejn (najdete ho poblíž Taverny u Ezopa) patří 27 jamkové golfové hřiště. Na své si přijdou profesionálové i začátečníci, kteří si mohou půjčit veškeré vybavení a najmout si trenéra.
Jasnou dominantou Karlštejnska je samozřejmě středověký hrad Karlštejn, který nechal ve 14. století vystavět Karel IV. Rozhodně byste si neměli nechat ujít návštěvu muzea voskových figurín. To je nedílnou součástí hradu již přes 10 let a seznamuje návštěvníky s významnými osobnostmi českých dějin.

Další příjemnou zastávkou je muzeum betlémů, ve kterém jsou k vidění nejstarší české betlémy ze dřeva a raritních materiálů, jako jsou chleba, cukr apod.
Holdujete-li dobrému vínu, nezapomeňte si na recepci Romantického Hotelu Mlýn Karlštejn rezervovat návštěvu a prohlídku karlštejnských vinic a sklepního hospodářství. Po degustaci dostanete možnost objednávky originálních Karlštejnských vín, která si za svou kvalitu vysloužila nejedno ocenění.

To Top