Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Madrid: perla mezi španělskými městy | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Eurovíkendy

Madrid: perla mezi španělskými městy

Madrid leží v samotném centru Španělska. Tak jako většina evropských metropolí nabízí jak moderní stránky města, tak i jeho historickou část.

Atrakcí města je Královský palác. Ten je oficiálně sídlem krále Juana Carlose a jeho královské rodiny. Palác ale využívá pouze v případě slavnostních příležitostí. Palác je vytvořen ve stylu baroka a klasicismu. Pro veřejnosti je přístupný, pokud ho však chcete navštívit, vyvarujte se středám. To je vstupné zdarma a tak se zde tvoří opravdu dlouhé fronty. Lepší je tedy trochu si připlatit a čas využít k něčemu užitečnějšímu. Historické centrum najdete mezi Královským palácem a galerií Pradu. Jeho největší pýchou je čtvercové náměstí Plaza Mayor, které ústí domem s malovanou fasádou. Historické centrum je protkáno uličkami s mnoha domy, které vynikají nádhernou architekturou, přímo Vás okouzlí svými detaily. Nechybí ani řada kostelů a samozřejmě centrum nabízí řadu restaurací a kaváren. Centrum má zkrátka svojí atmosféru, která je tvořena a podtržena historií, která na Vás dýchá doslova na každém rohu.

madrid-1141469_1920

Galerie Prada ke které se dostanete pokud projdete již zmíněným historickým centrem Madridu je jedna z nejznámějších ve světě. K vidění zde jsou díla malířů jako je Goya, Velazquez, Rembrand nebo Rubens. Budova je opravdu obrovská a pokud máte zájem o prohlídku všech vystavovaných děl, připravte se na to, že Vám prohlídka zabere celý den. A možná ani ten nebude stačit. Parků je v Madridu nepočítaně. Je to logické, v horkých dnech je příjemné mít kam si sednout do stínu a kochat se pohledem na krásu, kterou parky poskytují. Pokud jste se rozhodli navštívit Galerii Prada a nestrávíte v ní celý den, uvítáte možnost být za pět minut v botanické zahradě Jardín Botánico. Ta byla navržena botaniky na přání Karla III v roce 1781. Kochat se zde můžete pohledem na stromy, keře, léčivé byliny a květiny. Ve sklenících se daří kaktusům i papyrusu. Najdete zde také bonsaje, ty tvoří jednu z teras parku. Je to zkrátka taková oáza vhodná k osvěžení i odpočinku. V neposlední řadě si při všem tom obíhání památek nezapomeňte užít vynikající španělské jídlo, víno a pověstnou uvolněnou atmosféru plnou pohody a sluníčka.

To Top