Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Nejlevnější destinace pro Čechy? Bulharsko! | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Kam na dovolenou

Nejlevnější destinace pro Čechy? Bulharsko!

Kam Češi vyráží na dovolenou k moři? Z hlediska nízké ceny se na špici dlouhodobě drží Bulharsko. Jen pro srovnání – za tisíc korun tam nakoupíte zboží, za které byste v České republice dali 1400 korun. Na opačné straně žebříčku stojí Rakousko a Francie, které patří k nejdražším evropským zemím.

Poměrně výhodná dovolená na vás čeká i v Maďarsku, kde má česká tisícikoruna hodnotu 1150 korun. K finančně výhodným destinacím se vzhledem k politickým událostem přiřadilo i Turecko, které letos vychází zhruba o šest procent levněji. Životní náklady jsou nižší i v Egyptě, srovnatelné pak v Chorvatsku a na Slovensku.

Ostřihomská bazilika v Maďarsku

Ostřihomská bazilika v Maďarsku

K nejdražším dovolenkovým destinacím patří země, kde se platí eurem. V Řecku má česká tisícovka hodnotu 780 korun a ve Španělsku 720 korun. V Itálii dokonce ještě méně – zhruba 630 korun. Ve Francii a v Rakousku turisté nakoupí ze všech evropských zemí nejméně. Srovnatelný nákup by stál v domovině o 400 korun méně.

V předchozích třech letech byla kupní síla koruny klesající. Letos je to jinak, protože koruna posiluje, což čeští turisté pocítí velmi pozitivně. Díky relativně vysoké inflaci dochází ke zdražení tuzemských pobytů a zlevnění pobytů v zahraničí. Pokles hodnoty zahraničních měn zapříčinila zlepšení celkové dostupnost dovolených.

Ještě levnější je nyní dovolená v mimoevropských zemích. Ovšem pouze za cenu zvýšených bezpečnostních rizik. V Tunisku je levněji o osm procent, v Turecku o deset procent a v Egyptě až o dvacet procent.

Egyptské pyramidy

Egyptské pyramidy

Podle statistik se Češi mimoevropských destinací spíše straní a upřednostňují bezpečnější země. Bulharsko levně přitom není spojeno s kompromisy – zdejší úroveň služeb a ubytování strmě roste.

Ať už se nakonec rozhodnete vyrazit kamkoliv, vaše dovolená může být výrazně levnější než kdykoliv předtím. Pomůže vám srovnávač a vyhledávač zájezdů Cestolino.cz.

To Top