Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Nevíte, kam za lyžováním do Francie? Poradíme vám | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Kam na dovolenou

Nevíte, kam za lyžováním do Francie? Poradíme vám

Patříte mezi milovníky kvalitního sněhu a prostorných, dlouhých sjezdovek? Jako jednoznačně nejlepší volbu doporučujeme lyžování ve Francii. Francie je u nás bohužel vnímána jako země, v jejíchž zimních turistických střediscích je pro nás velmi draho. Navíc je od České republiky poměrně vzdálená, tak často raději volíme státy bližší. Ale až pokud lyžování Francie sami vyzkoušíte, poznáte, kolik vám tato země může nabídnout krás, zážitků a lyžařských možností.

Francouzské Alpy nabízejí skvělé lyžařské podmínky po celou sezónu. Většinou od prosince do konce dubna. Projíždět se zde můžete na širokých sjezdovkách s převýšením až 2000 m. Komfort při lyžování je podpořen také skvělým technickým zázemím. I v ubytování lze vždy zvolit variantu, kterou preferujete. Najdete širokou škálu ubytovacích zařízení od cenově dostupných turistických apartmánů až po luxusní hotely. Většina ubytování se nachází přímo na sjezdovkách, takže to na svah nikdy nemáte daleko.

solda-1648136_1280

Nejlepší lyžařská střediska ve Francii

Přinášíme několik tipů, kam vyrazit.

Tignes

Tignes se nachází v Savojských Alpách. Středisko je protkáno 150 km sjezdovek. Výbornou propojenost mezi jednotlivými sjezdovkami zajišťuje 47 lanovek a vleků. Zajímavostí této oblasti je tunelová lanovka, která vás vyveze až na ledovec. Právě díky ledovci Grande Motte je možné lyžování na kvalitním sněhu po celou zimní sezónu. V Tignes najdou své vyžití i snowboardisté. Připraven je snowpark Val Claret.

Les Menuires

Toto středisko nabízí snad největší vyžití pro všechny typy lyžařů. Svůj prostor zde naleznou děti, začátečníci, ale i zkušení lyžaři a milovníci prudkých sjezdovek s vysokým převýšením. Ty nejmenší jistě potěší snowtubingová a sáňkařská dráha. Pro začátečníky je k dispozici téměř čtyřicet nenáročných sjezdovek. Na své si přijdou i běžkaři, kteří mohou v Les Menuires využít 28 km skvěle upravených běžkařských tratí.

Les 2 Alpes

Dominantou tohoto střediska je ledovec Pic de la Meije, který sahá do výšky 3 983 m n. m.. Díky ledovci a kvalitnímu systému umělého zasněžování je zaručena skvělá lyžařská sezóna od prosince až do května. Tento ráj přeje především vyznavačům freeridu a snowboardingu. V oblasti La Grave jsou ideální podmínky pro jízdu ve volném terénu. Freeridová zóna nabízí kaňony, římsy, průrvy a další libůstky určené těm, kteří na lyžích hledají adrenalin. Ve středisku Les 2 Alpes se v místním snowparku každoročně koná světový šampionát ve snowboardingu.

Val Thorens

Val Thorens je nejvýše položené evropské středisko a je součástí nejrozsáhlejší lyžařské oblasti na světě. S tím je spojeno i obrovské množství lyžařských a jiných sportovních možností, které lze v této oblasti využít. Málokdo též odolá místním restauracím, barům a vinárnám.

Věříme, že letošní zimu okusíte, jak skvělá zábava lyžování Francie je.

freerider-498473_1280

To Top