Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Tip na výlet: Opevněný skalní hrad Oybin v Lužických horách | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Kam na dovolenou

Tip na výlet: Opevněný skalní hrad Oybin v Lužických horách

Cestovat za krásami lze i levně. Příkladem budiž Lužické hory, které nabízí množství atraktivních turistických cílů. K těm nejznámějším na německé straně bezesporu patří skalní hrad Oybin. Pevnost nechal vybudovat Karel IV. na vrcholku stejnojmenné pískovcové hory a dnes se těší poměrně velkému zájmu turistů. Malebné okolí hradu láká na pěší výlety v pískovcových labyrintech i cyklistickým okruhem po česko-saském pohraničí.

Dechberoucí architektura a krásná příroda

Stačí si rezervovat ubytování v Lužických horách, sbalit si to nejnutnější a vyrazit. Pro milovníky historických památek a přírody je výlet takřka povinný. Kombinace úžasných horských scenérií, schengenu a velkého množství možných cílů, je zkrátka neodolatelná.

Zřícenina hradu a kláštera Oybin je zahalena romantickým hávem. Monumentální stavba na více než sto metrů vysokém pískovcovém kuželi je opravdový unikát. Podle historiků jde o jedno z nejlépe opevněných míst, které kdy byly postaveny. Co však nedobude člověk, je pro přírodu jako procházka růžovým sadem – v roce 1577 udeřil do hradního komplexu blesk a následný požár ho zpustošil do základů.


Hradní císařský palác, Autor: VitVit, CC BY-SA 3.0

K první hradební bráně se dostanete po schodech vedoucích z informačního střediska v městečku Kurt Oybin. Areál je docela rozlehlý, a proto byste si měli na prohlídku vyhradit alespoň 2 hodiny. V každém případě jde o kvalitně strávený čas, protože taková architektura není k vidění na každém kroku.

Kde se levně ubytovat?

Rozhodnete-li se v Lužických horách strávit pár dní, bude se vám zamlouvat pronájem chalupy na horách. Jednoduché ubytování je stylové, v souladu s přírodou a levné.


Stylové ubytování v Jiřetíně pod Jedlovou

Chalupa na horách sice nenabízí luxus pětihvězdičkového hotelu a neužijete si v ní wellness, ale přesto je velmi útulná a panuje v ní atmosféra starých časů. A nudit se nebudete, ani když zaprší – v herně se nachází kulečníkový stůl, podlahové šachy a šipky. Fotografie a možnost rezervace online najdete na www.chalupanahorach.cz.

To Top