Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /data/web/virtuals/14114/virtual/www/domains/kamlevne.cz/wp-content/plugins/newsletter-by-supsystic/modules/supsystic_promo/mod.php on line 474
Už jste navštívili Medvědí soutěsku? Čekají na Vás krásné vodopády a úchvatná přírodní zakoutí! | Cestuj levně za Exotikou - KamLevně.cz
Kam na dovolenou

Už jste navštívili Medvědí soutěsku? Čekají na Vás krásné vodopády a úchvatná přírodní zakoutí!

Dnes se spolu podíváme do Medvědí soutěsky (Bärenschütz klamm) v rakouském středním Štýrsku. Kdo má rád hezké scenérie, přijde si na své. Protože v tomto případě jsou všude kolem krásné vodopády, skalní převisy a naprosto úchvatná přírodní zákoutí. Jedná se přitom o poměrně blízkou lokalitu, kam si lze zajet autem na jednodenní výlet nebo víkend.

Cesta začíná ve vesničce Mixnitz, kde můžete zaparkovat auto. Dále se pokračuje pěšky po svých. Nejprve je třeba dojít většinou skalnatou lesní cestou ke vstupní bráně soutěsky. Je potřeba počítat asi s 45 minutovým výstupem. Pak následuje „minibudka,“zaplacení vstupného a vstup do samotné Medvědí soutěsky. Pokud máte rádi zvuk padající vody a trochu adrenalinu, splní se vám obojí. Celou stezku lemují vodopády, pestré rostliny a občas zpoza skal nakoukne nějaký ten medvěd. Ne, nemusíte se bát, žertuji. Medvědi tam žili pravděpodobně v dřívějších dobách a odtud se nese i název této soutěsky. Pokračujeme dále ve výstupu, který lemují dřevěné lávky a žebříky. Zajímavostí je, že celkem absolvujeme 196 různě dlouhých žebříků a lávek (každé jsou označeny pořadovým číslem), takže po celou dobu můžete odhadovat, v jaké částí soutěsky přibližně jste.

Jakmile opustíme poslední lávku, po krátkém úseku se dostáváme k chatě „Zum Guten Hirten“ (U dobrého pastýře) ve výšce 1.209 m. Zde můžete výstup zakončit, občerstvit se a vydat se zpátky. Stezka je jednosměrná, zpět se musíte vydat jinou cestou. Značení je, ale dobré a po polních a lesních upravených cestách se dostanete k místu, odkud jste původně vyšli.

Jinak zdejší turistická stezka funguje už od roku 1901. V roce 1978 pak byla prohlášena za přírodní památku. Délka stezky je necelých 5 kilometrů + přibližně stejný úsek po cestě zpět a překonáte na ní převýšení 350 metrů z 750 m.n.m do 1.100 m.n.m. Zdatnější turisté pak mohou pokračovat ve výstupu na horu Hochlantsch vysokou 1.720 m.n.m, kde výhledy stojí za to. Údolí je pak součástí pohoří Grazer Bergland. Ideální je podniknout výlet hned z jara, kdy je ve vodopádech více vody a vypadají ještě efektněji.

waterfall-410710_1920

Tento „medvědí“ výšlap je středně obtížný. I když jsme ho absolvovali s 6letou dcerou, doporučuji raději s dětmi, které jsou starší nebo pohybově zdatné. Pozor musíte dávat hlavně na žebřících, které jsou mnohdy kolmé, vysoké a navlhlé. Každopádně tento výstup stojí za to a bude zřejmě patřit k výletům, na které budete rádi vzpomínat.

To Top